Görme Engelliler

Dünden Bugüne Başarılarımız...
  • Öğrencimiz Tuğba Elif Gürcan İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasına katılmış ve Şükran Belgesi almıştır.
  • Süleyman Demirel Üniversitesi Avrupa Birliği Gençlik Projesi kapsamında düzenlediği "Güvenli İnternet Kullanımı" konulu karikatür yarışmasında Öykü Sağlam isimli öğrencimiz Isparta il ikincisi olmuştur.
  • Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen Isparta Gülü konulu resim yarışmasında Isparta il birinciliği kazanan öğrencimiz Defne Altan´a teşekkür eder ,başarılarının devamını dileriz. Ayrıca öğrencimiz Isparta genelinde düzenlenen trafik konulu resim yarışmasında 1 Isparta il ikincisi olmuştur.
  • Türkiye genelinde düzenlenen "Monami Çocuk ve Çevre Konulu Resim Yarışması" nda Miraç Çevik ve Çağan Ülgen isimli öğrencilerimiz Madalya ödülü kazanmışlardır.
  • Öğrencimiz Tuğba Elif Gürcan´ın "Çevresel Tehdit: Işık Kirliliği" adlı proje çalışması Bu Benim Eserim yarışmasında Bölge Bilim Kurulu tarafından bölge sergisine gönderilmesi (uygun bulunan) onaylanan projeler arasında yer almıştır.
  • Öğrencimiz EMRE YILMAZ Septo Yarışmasında Yüzen Araba Modeli İle Türkiye 3.´sü olmuştur.
  • “Bu Benim Eserim” proje yarışması Isparta’da düzenlenen bölge sergisine  Merkez’imiz öğrencilerinden Zübeyde Beyza Yılmaz Matematik alanında hazırladığı “Sierpinski Üçgeninde Bağıntı Avı”; Yusuf Bilir matematik alanında hazırladığı “Eş Küplerle Oluşturulan Şekillerde Farklı Yüzey Alan Hesabı”, Murat Gündem fizik alanında hazırladığı “Manyetik Algılayıcı” projeleri ile Isparta bölge sergisine katıldılar.
  • Altı Nokta Körler Derneği Isparta Şubesi tarafından düzenlenen "Görme Engellilerin Toplumdaki Yeri" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında Merkezimiz öğrencilerinden İrem Gündüz Türkçe alanında yazmış olduğu şiirle ikinci, Arife Erdoğan üçüncü, Beyza Yılmaz Türkçe alanında hazırlamış olduğu kompozisyonla ikinci, Defne Altan ise Resim alanında yaptığı resimle Isparta 1.´si seçilmişlerdir.
  • Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen "Trafikte Kişilerin Bilinçlendirilmesi" konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında Merkezimiz öğrencilerinden Beyza YILMAZ Türkçe alanında yazmış olduğu şiiriyle İl 3.´sü olmuştur.
  • Merkezimiz öğrencilerinden Taha Furkan Özkorucuklu, Sanat Eğitimi Proje Tasarım Olimpiyatı´nda rekreasyon  dalında hazırladığı ‘İstanbul’un Fethi’ maketiyle  finale kaldı.
  • TÜBİTAK “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri” final yarışmasının  44.’sü bu yıl 20-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Ankara’da düzenlendi. Merkezimiz öğrencilerinde Ceren Şimşek, Tarih alanında hazırlamış olduğu ‘Aynı Noktadan Zamanda Yolculuk :Isparta” projesiyle  final yarışmasında teşvik ödülü aldı.
  • “Güneş Enerjisi ile Salça Üretimi” TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışmasına Biyoloji alanından proje hazırlanarak, gönderilmiştir. Bu proje Antalya Bölge Elemelerine katılmış ve Bölge 2. olmuştur.
  • Fen Bilimleri Alanlarında yapılan çalışmalarından Fen ve Teknoloji alanında; öğrencilerimizin yaptığı ‘ EKOLOJİK VE BİLİMSEL SERA’ Bu Benim Eserim proje yarışmasında ilk elli proje arasına girmiştir.
  • Öğrencimizin, ‘EKOLOJİK YÖNTEMLERLE HİDROJEN ELDESİ VE BASİT HİDROJEN ARABASI TASARIMI’ ve öğrencilerimizin yaptığı ’EKOLOJİK VE BİLİMSEL SERA’ projeleri 6. Ulusal İzmir Bilim Olimpiyatı Proje yarışmasında sergilenmeye layık görülmüştür.
  • Isparta Bilim ve Sanat merkezi öğrencisinin hazırladığı "anahtar unutmalara karşi programlanabilir süre ayarli uyari sistemi" adli proje ile 5. eğitim ve bilim olimpiyatlari´na katilmıştır.
  • İş Bahar’ın düzenlediği “Meslekte Bir Gün” konulu çizgi roman yarışmasında öğrencimizin yapmış olduğu karikatürü ile Türkiye ikincisi oldu. Tuğba, çizgi romanında lösemiyi tedavi edecek aşıyı bulan doktorun bir gününü anlatıyordu.
  • ‘Iv. Osmanlının kuruluşu ve ertuğrul gazi ‘resim yarışmasında öğrencimiz Furkan Çetişli Türkiye 3.´sü olmuştur.
  • Öğrencimiztayfun Bilgin, ısparta Valiliği Tarafından Düzenlenen ‘Kuva-yı Milliye Ve Milli mücadele ’ Konulu Resim Yarışmasında Türkiye Geneli Mansiyon ödülü Kazanmıştır.
  • Öğrencimiz Emre Alptekin Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinin düzenlediği resim yarişmasinda birinci olmuştur.
  • Öğrencimiz Furkan Çetişli ‘trafik’ konulu resim yarişmasinda Isparta birincisi olmuştur.
  • Isparta-Burdur tabip odasi başkanliğinca düzenlenen ‘sağlik ve doktor’ konulu resim yarişmasinda öğrencimiz Öykü Sağlam Isparta birincisi olmuştur.
  • Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi´nin düzenlediği ‘öğretmenimi seviyorum’ konulu resim yarışmasında öğrencilerimiz birincilik ve ikincilik ödülü almışlardır.
  • Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘çanakkkale savaşlarının 94. yıl dönümü kutlamalari’ nedeniyle düzenlenen resim yarişmasinda öğrencimiz Furkan Çetişli’nin eseri ilimizi temsil etmiştir.
  • Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı tarafindan düzenlenen ‘israfı önleme ‘ konulu resim yarişmasinda öğrencimiz Furkan Çetişli’nin eseri ilimizi temsil etmiştir.
  • Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘vergi’ konulu resim yarişmasinda öğrencimiz Sabrihan Uludağ Isparta ikincisi olmuştur.
  • Dünya çevre günü etkinlikleri kapsaminda düzenlenen ‘çevre ‘ konulu resim yarişmasinda öğrencimiz Öykü Sağlam Isparta üçüncüsü olmuştur.
  • Isparta Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘kültür turizmi’ konulu resim yarışmasında öğrencimiz Öykü Sağlam Isparta üçüncüsü olmuştur.
  • Son 3 Yılın Başarıları

    BİLİM ALANINDAKİ BAŞARILARIMIZ:

     

    —  TUBİTAK ve MEB in  ortak  yürüttükleri “Bu Benim Eserim” yarışmasına Fizik alanında  Arife ERDOĞAN "Zıplıyordum, Yapıştırıcı Oldum" ; Sude ÇINAR "Kendi Enerjimle Her Afette Yanınızdayım" ; Furkan BAŞÇİFTÇİ "Atık Kâğıtlardan Panel Duvar Yapımı" projeleriyle bölge sergisine katılmışlardır.

    —  TUBİTAK ve MEB in  ortak  yürüttükleri “Bu Benim Eserim”  yarışmasında Öğrencimiz Furkan BAŞÇİFTÇİ,  Fizik Öğretmeni  Seval Çakmak’ın danışmanlığında hazırladığı  “ Atık kâğıttan ısı yalıtım plakası WPP üretimi “ isimli proje ile Bölge birincisi seçilmiş ve 5-8 Mayıs 2014 tarihlerinde Ankara’da yapılan olan Türkiye finalinde ilimizi ve bölgemizi başarılı bir şekilde temsil etmişlerdir.

    —  2016 yılı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı destekleme programı kapsamında başvurusunu yapmış olduğumuz projemiz kabul olmuş ve etkinliği 29.04.2016 tarihinde Merkezimizde gerçekleştirilmiştir.

    —  47. TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmasında Merkezimiz Öğrencilerinden Tuğba Elif GÜRCAN ‘ın Tarih Liderimiz Zuhal SÜLDÜR’ün Danışmanlığında hazırladığı “Gülden Önce Gülden Sonra Isparta, Ekonomi Tarihi Açısından Gülcü İsmail Efendi ve Katkılarının İncelenmesi” isimli Proje Konya Bölge İkincisi seçilmiştir.

    —  Öğrencimiz Ceren ŞİMŞEK TÜBİTAK 44. Araştırma Projeleri Yarışmasında “Aynı Noktadan Zamanda Yolculuk Isparta, Bir Tarihsel Çalışma” isimli projesiyle bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılma hakkı kazanmış; finalde de teşvik ödülü almıştır.

    —  Öğrencimiz Alperen UYSAL’ın “Güneş Enerjisi ile Salça Üretimi” TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışmasında Bölge 2. si olmuştur.

    —  Öğrencimiz Tuğba Elif GÜRCAN´ın "Çevresel Tehdit: Işık Kirliliği" adlı proje çalışması, Bu Benim Eserim proje yarışmasında Bölge Bilim Kurulu tarafından bölge sergisine gönderilmesi (uygun bulunan) onaylanan projeler arasında yer almıştır.

    —  Öğrencimizin, “Ekolojik Yöntemlerle Hidrojen Eldesi ve Basit Hidrojen Arabası Tasarımı” ve öğrencilerimizin yaptığı “Ekolojik ve Bilimsel Sera”  projeleri 6. Ulusal İzmir Bilim Olimpiyatı Proje yarışmasında sergilenmeye layık görülmüştür.

    —  “Anahtar; Unutmalara Karşı Programlanabilir Süre Ayarlı Uyarı Sistemi”adlı proje, 5. Eğitim ve Bilim olimpiyatlarında sergilenmiştir.

    —  3. Ulusal Çocuk Kongresi Bilim Kurulu tarafından Tarih Alanında Ceren Şimşek’in “ Aynı Noktadan Zamanda Yolculuk Isparta “ Projesi, Arife ERDOĞAN ve Defne ALTAN’ın “ Öğrenci Velilerinin Bilsemlerde Verilen Eğitim Konusundaki Görüş ve Önerileri “ adlı Projeleri kabul edilmiş ve Rize’de projelerini sunmuşlardır.

    —  4. Ulusal Çocuk Kongresi Bilim Kurulu tarafından Tarih Alanında Mehmet Emre KILINÇ “ Isparta’nın Kaybolan Değeri Halıya Dair Her şeyi Isparta Halı Evi ” adlı Projesi, Bilişim Teknolojileri Alanında Ayşenur KOCABAŞ’ın “  Yoklamatik “  ve Süeda ÜNAL’ın “ E- Restaurant “  Projeleri kabul edilmiş ve İzmir’de Projelerini sunmuşlardır.

    —  2016 Mayıs Ayının İlk Haftasında İstanbul’da yapılan 5. Ulusal Çocuk ve Gençlik Kongresine merkezimiz öğrencilerinden İclal Yüksel Çakır, Miraç Çevik, Furkan Uğur ve Yavuz Kemal Demir katıldılar. Türkçe liderimiz İzlem Çakmak danışmanlığında hazırlanan “ Kelime Hazinesi” ve “Atasözleri ve Deyimler Bilgisayar Uygulaması” konulu projeler ile tarih liderimiz Zuhal SÜLDÜR  danışmanlığında hazırlanan “Sığınmacı Çocukların Gözünden “ Mülteciliğe Giden Yolda Yaşadıkları Sorunlar Ve Gelecekten Beklentileri” Üzerine Bir Araştırma (Isparta İli Örneği)” isimli proje öğrencilerimiz tarafından başarıyla sunulmuş ve akademisyen oturum başkanları tarafından büyük beğeni kazanmıştır. 

    —  2017 Yılının Nisan Ayında Öğrencimiz Furkan BAŞÇİFTÇİ, Bursa Bilim Şenliği - Genç Mucitler kategorisinde finale çıktı.

    WASTE VİOL EGG POLYSTYRENE STYROPOR – WVPS-(ATIK YUMURTA VİYOLLERİNDEN POLİSTREN KÖPÜK ÜRETİMİ)

     

     

    SANAT ALANINDAKİ BAŞARILARIMIZ:

    —  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenen “Öğrenciler AB ‘yi Öğreniyor Projesi” kapsamında düzenlenen “Bana AB ‘yi Anlat” konulu resim yarışmasında 7. Sınıf Öğrencimiz Yağmur DOĞAN’ın eseri Isparta İl Birincisi olmuştur ve Öğrencimiz Ankara’ya davet edilmiştir. Aynı zamanda Öğrencimiz Ayşen KOCABAŞ ikinci olmuştur. Aynı yarışmada Slogan alanında 8. Sınıf Öğrencimiz Selin KARACA üçüncü Olmuştur.

    —  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenen “Öğrenciler AB ‘yi Öğreniyor Projesi” kapsamında düzenlenen “Bana AB ‘yi Anlat” konulu resim yarışmasında öğrencimiz Defne ALTAN’ın eseri Isparta İl Birincisi olmuştur ve Öğrencimiz Ankara’ya davet edilmiştir. 

    —  27.02.2016 tarihinde Isparta il Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Türk Müziği Solo Çalgı yarışmasında Yunus GÖK il ikincisi olmuştur

    —  22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle Isparta D.S.İ. 18. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Resim yarışmasında Öğrencimiz Ceyda Nur ÖCAL Isparta üçüncüsü Olmuştur.

    —  İzmir Türk Koleji tarafından düzenlenen 13. Ulusal Bahattin Tatış Resim Yarışmasında öğrencimiz Ayşen KOCABAŞ’ın eseri  Türkiye ikincisi olmuştur.

    —  Süleyman Demirel Üniversitesi Grup İmaj’ın AB Gençlik Projesi kapsamında düzenlediği “Güvenli İnternet Kullanımı“ konulu karikatür yarışmasında öğrencimiz Öykü SAĞLAM Isparta il ikincisi olmuştur.

    —  Türkiye genelinde düzenlenen “ Enerji Verimliliği “ konulu resim yarışmasında öğrencimiz Furkan CETİŞLİ Isparta İl birincisi olmuştur.

    —  Türkiye genelinde düzenlenen “ Hayalindeki Meslekte Bir Gün “ konulu karikatür yarışmasında öğrencimiz Tuğba Elif GÜRCAN Türkiye üçüncüsü olmuştur.

    —  Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi´ nin Türkiye genelinde düzenlediği Kentte Dayanışma ve Paylaşım konulu resim yarışmasında Ceydanur ÖCAL´ ın resmi sergilenmeye değer görülmüştür.

    —  8. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışmasında öğrencilerimizden Defne ALTAN ve Ceydanur ÖCAL tasarımlarıyla final yarışmasına katılmaya hak kazanmışlardır. Defne ALTAN’ın tasarımı IKOOR ALTIN ÖZEL ÖDÜLÜNE layık görülmüştür.

    —  Türkiye genelinde düzenlenen Monami Çocuk ve Çevre konulu resim yarışmasında Defne ALTAN bisiklet ödülü kazanmıştır.

    —  Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından “22 Mart Dünya Su Günü” nedeniyle su bilincinin öğrencilere ve vatandaşlara aktarılması amacıyla düzenlenen “Su ve Sürdürülebilir Kalkınma” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında Isparta Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimizden Defne ALTAN resim alanında 18. Bölge birincisi; Fatih ASLAN ise kompozisyon alanında Bölge üçüncüsü olmuştur.

    —  Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen “ Isparta Gülü“ konulu resim yarışmasında öğrencimiz Defne ALTAN Isparta il birincisi olmuştur.

    —  2016 Yılının Mayıs Ayında Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel orta öğretim kurumu öğrencileri arasında düzenlenen “ Hayalimdeki Çin “ konulu resim yarışmasında öğrencimiz Mustafa Emre ALPTEKİN  Türkiye Birincisi olmuştur.26.05.2016 tarihinde Ankara Armada AVM’de  düzenlenen ödül töreninde Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi YU Hongyang, Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı ZHU Zihao, UBİKAV Başkanı Prof. Dr. Bülent OKAY, MEB Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU ile Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Asya Pasifik Genel Müdürü Ersin ELÇİN hazır bulunmuşlardır.Öğrencimiz 3.000 Lira Eğitime Katkı Bursu ve 10 günlük Çin Seyahati ile ödüllendirilmiştir. Öğrencimize ödülünü Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi YU Hongyang takdim etmiştir. Ayrıca danışman öğretmeni Aysu KELEŞOĞLU ve BİLSEM Müdürü Hasan BARAN da 10 günlük Çin Seyahati ve plaketle ödüllendirilmiştir. 

     

    —  2016 Nisan Ayında İhracatçı Birlikleri  9. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’na katılan öğrencimiz Defne ALTAN’ın tasarımı ön elemeyi geçerek final yarışması ve ödül törenine davet edilmiştir. Öğrencimiz 22 Nisan 2016 tarihinde Yıldız Şale Sarayı’nda yapılan törende Merkezimizi en iyi şekilde temsil etmiştir.

     

    —  2016 Yılının Kasım Ayında 16.ULUSLARARASI MÜSİAD EXPO FUARINDA PROJELERİMİZ SERGİLENDİ.9-12 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 16. Müsiad Expo Fuarı’ nda  açılan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü standında Isparta Bilsem iki projesi ile yer aldı. Öğrencimiz Defne ALTAN’ ın 8. Ulusal Mobilya Tasarımı Yarışmasında ödül alan ve 9. Ulusal Mobilya Tasarımı Yarışmasında Finalist olan iki eseri fuarda sergilendi.

     

    —  Öğrencimiz Defne ALTAN 3. Kez Ulusal Mobilya Tasarım Yarışmasının Finaline kalmış olup Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen 10. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’ nda 1079 eser arasından tasarımı  ön elemeyi geçerek finale kalmıştır.

     

    —  Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Hayalimdeki Çin Konulu Resim Yarışması’nın Basın Toplantısı 9 Ocak Cuma günü Ankara Milli Kütüphane Sergi Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Türkiye Birincisi olan öğrencimiz Mustafa Emre ALPTEKİN, Resim Öğretmenimiz Aysu KELEŞOĞLU ve Müdürümüz Hasan BARAN’ da davetli olarak katılmışlardır.

     

    —  2017 Mart Ayında Defne Altan 10. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nda Büyük Ödülü Kazandı.Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliği ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin organizatörlüğü ile düzenlenen “10.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’na bu yıl 1.079 tasarımla başvuru yapıldı. Öğrencimiz Defne ALTAN’ ın tasarımı ön elemeyi geçerek finale kalmıştı.Öğrencimiz final yarışması sonunda İhracatçı Birlikleri Büyük Ödülü’nü almaya hak kazandı.

     

    —  2017 Nisan Ayında Öğrencimiz Duru ERBİL Bayburt Bilsem taraından düzenlenen 2. Bilim ve Sanat Merkezleri Ulusal Mail Art yarışmasında Türkiye 2. Si Olmuştur.

     

     

    DİĞER ALANLARDAKİ BAŞARILARIMIZ:

    —  2016 Yılının Aralık Ayında Öğrencimiz Kaptan Kaan YILDIRIM İlimiz Genelinde Düzenlenen Serbest Kategoride Kendisinden yaşça çok büyük rakiplerini yenerek Satranç Turnuvasında Isparta İl Birincisi Olmuştur.

     

    —  21 Mart 2016 tarihinde Öğrencimiz Furkan BAŞÇİTFÇİ’nin Kitabı yayınlandı ve satışa sunuldu. Okul binaları ile ilgili çalışma Lambert Academic Publishing Düsseldorf Germany tarafından yayınlandı. Morebook ve amazon kitap sitelerinde tüm dünyaya satışa sunulmuştur.

    —  5. Ulusal Çocuk Kongresi Bilim Kurulu tarafından Türkçe Alanında Öğrencilerimiz İclal Yüksel ÇAKIR ve Yavuz Kemal DEMİR, Tarih Alanında ise Furkan UĞUR ve Miraç ÇEVİK’in  Bildirimleri kabul edilmiş. İstanbul’daki 5. Ulusal Çocuk Kongresine davet edilmişlerdir.

    —  14-15 Kasım 2013 tarihleri arasında Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Çocuk Vakfı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu işbirliği ile İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı´ nda düzenlenen 1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi´ne katılan öğrencilerimizden Arife ERDOĞAN  ve Beyza YILMAZ kongreye katılmışlardır.

    —  2017 Yılının Ocak Ayında Üstün Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanlığından (Değerlendirme Kurullarının çalışmaları neticesinde) 3 Öğrencimizin 5 Eseri 1700 hikaye seçkisi arasından ilk elli eser arasına kalarak  yayımlanma hakkını kazanmıştır.

    —  Öğrencimiz Arife ERDOĞAN 27-30 mart 2017 tarihlerinde Konya´da yapılan Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge yarışmasında bölge üçüncüsü oldu.Tarih  öğretmenimiz Zuhal Süldür´ün danışmanlığında hazırladığı "Kaybedilen toprakların kazanılan insanları ; Mübadiller " (Selanik´ten Isparta´ya bir mübadele öyküsü) isimli projesi ile üçüncülük ödülünü aldı.

    —  Öğrencimiz Furkan BAŞÇİFTÇİ, İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen "15-30 Yaş Arası Gençler Proje Yarışmasında" Çevre Kategorisinde 3. Oldu.23 Mart günü İzmit Ramada Plaza´da Belediye Başkanı Sayın Dr. Nevzat Doğan´ın katılımları ile ödül töreni gerçekleşti.

    —  Türkiye Tenis Federasyonu faaliyet takviminde yer alan 10 Yaş Tenis Turnuvasında Öğrencimiz Defne KARACAN Türkiye 3.sü olmuştur.

     

    ULUSLARARASI  BAŞARILARIMIZ

     

    —  24-25 Kasım tarihlerinde 20 farklı ülkeden yarışmacıların katıldığı Memoriad sponsorluğundaki olimpiyatlarda dünyanın en ünlü 89 hafıza ve mental aritmetik starı 10 farklı ünvan için yarışmış ve öğrencimiz Mehmet Emre GÜNGÖR 10 yaş kategorisinde Dünya beşincisi olmuştur.

    —  Öğrencimiz İrem GÜNDÜZ, bilişim teknolojileri öğretmeni Belma Karanlık danışmanlığında hazırladığı   “ Velilerin Yardımcısı “isimli proje ile Uluslararası Bilişim Olimpiyatları (E-BİKO) yarışması Eğitimde Bilişimin Yeri kategorisinde finalde yarışarak Dünya üçüncüsü olmuş bronz madalya almıştır.

    —  17. Uluslararası Sanat ve Tasarım Yarışması’nda öğrencilerimiz Zeynep Nisa KUNTBİLEK ve Muhammed Berkay ALACA kendi yaş kategorilerinde Dünya Üçüncüsü oldular.Po Leung Kuk ve Elegant Saat ve Mücevher tarafından; Eğitim Bürosu, Hong Kong Üniversitesi ve Sanat Eğitimi Hong Kong Topluluğu ile birlikte düzenlenen 17. Uluslararası Sanat ve Tasarım Yarışması’nda öğrencilerimiz Zeynep Nisa KUNTBİLEK ve Muhammed Berkay ALACA kendi yaş kategorilerinde Dünya Üçüncüsü oldular.